WGI Turkey

Altın, insanlık tarihi boyunca ekonomik değeri, sembolik anlamları ve kullanım alanları ile en önemli fenomenlerden biridir. Gücün, zenginliğin, zerafetin simgesi olarak neredeyse tüm kültürlerde en öne çıkan metal olmuştur. En başta bir değer aracı olarak altın, ekonomik hayatımızın en önemli araçlarından biridir. Bugünkü banknotlar geçtiğimiz yüzyıla kadar altın karşılığında değer bulan kağıt paralardı. Bugün bu sistem değişmiş olsa da risklerle dolu dünyamız için her zaman güvenli bir değer olarak altına olan ilgi varlığını koruyor.

Ziynet eşyaları, takılar, değerli eşyalar söz konusu olduğunda altın yine en başta geliyor. Geçmişten günümüze sayısız tasarım ve model, hergün yenileri de eklenerek, altınla birlikte değer ve ilgi görmeye devam ediyor.

Bir element olarak altın kendine has üstün kimyasal ve fiziksel özellikleri ile modern dünyamızın teknolojik gelişmelerinde kullanılan en önemli elementlerin başında geliyor. Neredeyse her alanda hayatımızı kolaylaştıran birçok teknolojik üründe altın kullanılıyor. Bu sayede sağlıktan telekominikasyona, elektronik cihazlardan uzay teknolojilerine kadar insanlığın gelişimine katkı sağlayan pek çok aşamada karşımıza altın çıkıyor.

World Gold Initiative, dünya genelinde altın ve altınla ilişkili her alanda profesyonel veya amatör olarak ilgili olan gönüllülerden oluşuyor. Altının kültürel olarak insanlık tarihiyle ilişkisinden, altın madenciliğine, altının günümüz ekonomisindeki yerinden, teknolojik alanlardaki fonskiyonuna kadar pek çok değerli ve doğru bilginin kamuoyuyla paylaşılması misyonuyla hareket ediyoruz.

Gerek kültürümüzdeki yeri itibarıyla, gerek ülkemizin dünya altın piyasalarında talep bakımından her zaman ilk 5’te yer alması nedeniyle altın ve altına dair her şeyi paylaşabileceğimiz, doğru bilgileri, uzmanları ve ilgi çekici içerikleri bir arada toplayan World Gold Initiative Turkey olarak yayındayız!